logoPaweł Cibis.pl

Informacje dla studentów

16.05.06 - Są już wyniki grupy 4. Autorom prac sprawdzonych w pierwszej kolejności przesłałem jakiś czas temu maile ze wstępną punktacją. Niestety, z powodu pomyłki, musiałem sprawdzić te projekty ponownie i - po uwzględnieniu poprawek - punktacja mogła się trochę zmienić (w dół lub w górę). Sorry - mój błąd...

15.05.06 - Skoro Janas podał kadrę, to ja nie mogę być gorszy i - chociaż bez takiej oprawy - publikuję poniżej wyniki projektów. Mam nadzieję, że mniej osób będzie tym zawiedzionych;-) Na razie sprawdziłem w całości sprawozdania grupy 5. Wyniki grupy 4 pojawią się jutro. Konsultacje w tym tygodniu zgodnie z planem. Omówienie sprawozdań odbędzie się na laborkach.

17.04.06 - Zaktualizowałem program zajęć - myślę, że to już wersja ostateczna. Najnowsze zmiany to przesunięcie o tydzień najbliższych laborek dla grupy 5 (podobno na Waszym forum jest już o tym info) oraz przedłużenie o tydzień ćwiczeń dla grupy 4 (zamiast odrabiania 27.04). Ponadto lekko zmodyfikowałem godziny konsultacji.

06.04.06 - Na prośbę grupy, jutrzejsze ćwiczenia zostają odwołane. Zajęcia najprawdpodobniej odrobimy 27.04 o 13.30. Ponadto grupa 4 nie ma zajęć laboratoryjnych 13.04 - czekam również na decyzję grupy 5 w tej sprawie. W tym przypadku odrabiania w inny dzień nie będzie - po prostu skończymy zajęcia tydzień później, czyli wg planu piewotnie umieszczonego na mojej stronie. Ponieważ pojawia się sporo pytań o źródła danych do projektu, na dole tej strony będę sukcesywnie zamieszczał odnośniki do stron, na których można coś ciekawego znaleźć.

04.04.06 - W "Zasadach zaliczenia" umieściłem opis i wymagania odnośnie projektu.

30.03.06 - Korekta programu zajęć laboratoryjnych - zajęcia w Wielki Czwartek (13 kwietnia) jednak się odbędą, więc wszystko przesuwa się o tydzień wcześniej. Dodatkowo na najbliższych zajęciach będzie weryfikacja modelu zamiast modeli dynamicznych.

27.03.06 - Grupa 4 (ćwiczenia): Nastąpiła drobna zmiana zadań obowiązujących na piątek - szczegóły w mailu na Waszej skrzynce. Gdyby coś nie było jasne - mail/kom/konsultacje ;)

25.02.06 - Info dla grupy 4 (ćwiczenia): Na najbliższe zajęcia obowiązują zadania i testy z podrozdziałów 2.2 i 2.3 (a także sprawdzimy testy z regresji i korelacji). Natomiast z rozdziału 4. obowiązują testy oraz zadania: 4.1, 4.2, 4.6, 4.7, 4.10, 4.13-4.16. Do rozwiązania pozostałych zadań wymagana jest znajomość materiału z rozdziału 3., który według planu ma zostać przerobiony na wykładzie odbywającym się po tych ćwiczeniach, wobec czego wrócimy do tych zadań na zajęciach laboratoryjnych.

21.02.06 - Zajęcia laboratoryjne zaczną się w czwartym tygodniu semestru zimowego dla pierwszej połowy każdej z moich grup oraz w piątym tygodniu dla drugiej połowy.

Oceny z laboratorium

Grupa 4 (.pdf) - ostateczne oceny z laboratorium

Grupa 5 (.pdf) - ostateczne oceny z laboratorium

Oceny z ćwiczeń

Grupa 4 (.pdf) - ostateczne oceny ćwiczeń

Adresy stron przydatnych do wykonania projektu

www.vivisimo.com - wyszukiwarka przedstawiająca wyniki w formie skategoryzowanej, warto wpisać np. "data sets" i przeglądać wyniki podzielone na konkretne dziedziny.

Dane z książki "The elements of statistical learning" - Polecam zestaw "Marketing" (dobrze opisany, ale trzeba uważać na braki pewnych danych).

Darmowe zestawy danych ekonometrycznych - Wyglądają na dość dobrze dobrane - nie powinno być problemu ze zbudowaniem na ich podstawie porządnego modelu.

Terminy zajęć

Grupa 4 (laboratorium) - czwartek, 8.20, 312 Z

Grupa 4 (ćwiczenia) - piątek, 8.20, 306 E

Grupa 5 (laboratorium) - czwartek, 10.00 (pierwsza połówka 10.10), 109 Z